1. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze piękne Kaszuby i modlili się w naszej parafii, w sanktuariach maryjnych. Życzymy bezpiecznych powrotów do domu, niech Maryja Królowa Rodzin opiekuje się Wami. Witamy naszych parafian po wakacjach i urlopach i zachęcamy do zaangażowanego uczestnictwa w życiu parafialnym.

2. Dzisiaj na Sumie parafialnej modlimy się w intencji Solidarności w 42. rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny.
Dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Msza św. o godz. 8.00 (nie będzie Mszy o 8.30). Uczniów szkół podstawowych zapraszamy w tym dniu na Mszę o 16.30.
W czwartek na wieczornej Mszy świętej  modlimy się w intencji ofiar II wojny światowej w 83. rocznicę jej wybuchu.

6. Od czwartku powraca Msza św. sprawowana o godz. 7.30, zaś niedzielna Msza św. w Lizakach będzie odprawiana o 9.00. W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej powracamy do tradycyjnego rytmu liturgii: w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00, a w niedziele o 8.00 oraz 10.00.
Powracamy również do posługi sakramentalnej w konfesjonale stałym w dni powszednie od godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach

8. W sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
W tym dniu nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.30.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławione tornistry, książki i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
Msza św. o 12.30 w intencji Żywego Różańca, po Mszy św. procesja eucharystyczna, a następnie spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.

10. W sobotę, 3 września o godz. 5.00 z naszej parafii wyruszy doroczna pielgrzymka autokarowa na Dożynki Jasnogórskie.
Doroczne Gminne Dożynki odbędą się w niedzielę, 4 września, tym razem w Skorzewie. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 14.00 w kościele parafialnym. Zapraszamy rolników wraz z rodzinami.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.