1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i sanktuarium ks. neoprezbitera Patryka Wykę, który od 20 sierpnia jest wikariuszem w naszej parafii. Życzymy radosnego przeżywania początków kapłaństwa w naszej wspólnocie pod opieką Matki Bożej.
Jednocześnie informujemy, że kolejny wikariusz, który miał przybyć do naszej parafii – decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego – został posłany na inną placówkę duszpasterską. W związku z tym zachęcamy nauczycieli do podjęcia studiów podyplomowych w Pelplinie, aby nabyć uprawnienia do nauczania religii. Kierujemy też zachętę do uczniów szkół maturalnych, aby rozważyli i podjęli  w przyszłości studia teologiczne. Szczegóły informacyjne w biurze parafialnym.

2. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W piątek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.
Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
Podczas każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II.

7. W przyszłą niedzielę na Sumie parafialnej będziemy się modlić w intencji Solidarności w 42. rocznicę wydarzeń sierpniowych.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę również organizowana jest pielgrzymka rowerowa na odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Wielu. Zapisy w biurze parafialnym, wyjazd spod kościoła o godz. 7.45.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.