A A A

1. Dzisiaj z naszego kościoła parafialnego będzie transmitowana Msza święta o godz. 13.00 przez TV Polonia. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp pomocniczy Arkadiusz Okroj.
Dzisiaj porządek Mszy św. jest następujący: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. 13.00 – transmisja telewizyjna, 15.00 oraz 18.00.
Msza św. o 11.00 w intencji pracowników energetyki, w dzień ich patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Na Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

2. Jutro przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę; wszyscy jesteśmy zobowiązani tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.

3. 15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego obchodzony w rocznicę Cudu nad Wisłą. Z tej okazji na placu przy pomniku Józefa Wybickiego odbędzie się Piknik Wojskowy. Rozpocznie się o godz. 14.00. W programie przewidziano wiele atrakcji – m.in. koncert młodzieży kościerskiej oraz orkiestry wojskowej, projekcje filmów Karbala i Bitwa światów.
W uroczystość Wniebowzięcia NMP zgodnie z tradycją święcimy bukiety przygotowane z roślin, ziół i zbóż. Bukiety przygotowane do poświęcenia po Mszy św. można zgłosić do konkursu "Bukiety dla Panny Zelno" organizowanego przez Kościerski Dom Kultury oraz Gdańską Fundację Dobroczynności. O godz. 15.45 ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek nasze kościerskie kino zaprasza na film pt. Żywy. Film opowiada historie osób, które doświadczyły obecności Kogoś żywego, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Polecamy!

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.
W sobotę odbędzie się rejonowe spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

8. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.