A A A

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Składamy życzenia wszystkim naszym seniorom, wdzięczni za ich świadectwo życia oraz dziękujemy za wszelki trud i troskę o nasze wychowanie.

2. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących; po Mszy św. o 18.00 będzie poświęcenie pojazdów zaparkowanych wokół kościoła i na parkingu.

5. W środę będziemy przeżywać XXV Święto Chleba. Msza święta dziękczynna za dar chleba, z modlitwą o dobre zbiory, a także o błogosławieństwo dla piekarzy i cukierników tego dnia o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie!
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek ok. godz. 17.30 przybędą do nas pieszo pielgrzymi z Kartuz i Lęborka. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną ich przyjąć na nocleg o zgłaszanie się w biurze parafialnym lub dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych.
W piątek o 20.30 zapraszamy na tradycyjny Apel Jasnogórski, który poprowadzą pielgrzymi.
W sobotę, po Mszy św. o 6.30, której będzie przewodniczyć Ks. Bp Ryszard Kasyna, wyruszy z naszej parafii XXXII diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, grupa kaszubska.
Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) będziemy odmawiać różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.

7. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

9. Pragniemy poinformować, że w niedzielę, 14 sierpnia z naszego kościoła parafialnego będzie transmitowana Msza święta o godz. 13.00 przez TV Polonia. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp pomocniczy Arkadiusz Okroj. Pragniemy zaprosić na tę Mszę św. wszystkich parafian i odpoczywających na Kaszubach, aby dać świadectwo naszej wiary. Transmisja ma swoje ramy czasowe i może trwać do jednej godziny. Dlatego ze względów logistycznych w tę niedzielę wyjątkowo zmieniony będzie porządek Mszy św., które odbędą się o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. 13.00 – transmisja telewizyjna, 15.00 – z sakramentem chrztu oraz 18.00.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.