1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim gościnnym parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę w miniony piątek na nocleg. Dziękujemy za ochoczy odzew na naszą prośbę. Pielgrzymi podejmują w podziękowaniu modlitwę w Waszej intencji.
Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) odmawiamy różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.

2. W sierpniu, miesiącu szczególnie poświęconym Maryi oraz miesiącu ważnych rocznic patriotycznych zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożycia wszelkich napojów alkoholowych. Niech dar abstynencji ofiarowany w intencji Ojczyzny pogłębi w Narodzie wzajemne zrozumienie i solidarność w dobru i prawdzie.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Jutro po południu oraz we wtorek przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nabożne nawiedzenie kościoła oraz modlitwę słowami: Ojcze nasz… i Wierzę
Pierwszy sierpnia jest dniem modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w 78 rocznicę jego wybuchu.

6. Wtorek jest dniem poświęconym NMP Anielskiej. Tego dnia uroczystości odpustowe przeżywamy w kościele przy klasztorze SS. Niepokalanek. Na sumę odpustową w tamtejszym kościele o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

9. W piątek wspominamy NMP Śnieżną i na podstawie przywileju Bazyliki NMP Większej w Rzymie można uzyskać w naszym sanktuarium odpust zupełny.

10. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Po Mszy świętej o godz. 7.00 wyrusza z Kościerzyny VII rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec.

12. Pragniemy poinformować, że w niedzielę, 14 sierpnia z naszego kościoła parafialnego będzie transmitowana Msza święta o godz. 13.00 przez TV Polonia. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp pomocniczy Arkadiusz Okroj. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian i odpoczywających na Kaszubach, aby dać świadectwo naszej wiary. Transmisja ma swoje ramy czasowe i może trwać do jednej godziny. Dlatego ze względów logistycznych w tę niedzielę wyjątkowo zmieniony będzie porządek Mszy św., które odbędą się o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. 13.00 – transmisja telewizyjna, 15.00 – z sakramentem chrztu oraz 18.00.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.