A A A

1. Zakończyliśmy obchody naszego dorocznego odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Królowej Rodzin. Składamy podziękowanie O. Franciszkowi Chodkowskiemu, franciszkaninowi za poprowadzenie nas poprzez medytacje biblijne (już po raz 3). Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za udział w nabożeństwach tych dni. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wieloraką pomoc w przygotowaniu i jego przebiegu. Jesteśmy wdzięczny władzom Miasta oraz wielu instytucjom, sponsorom, naszym sołtysom, kołom gospodyń wiejskich, pracownikom parafii i licznym wolontariuszom. Ślemy podziękowanie uczniom wraz z nauczycielami naszego „Ekonomika”. Dziękujmy za każdy odruch serca i wszelką życzliwość. Niech Matka Boża Kościerska wszystkim pomnoży łask.

Parafianom na czas urlopów i wypoczynku życzymy odnowy duchowej, a dzieciom i młodzieży radosnych i twórczych wakacji. Wszystkim gościom i turystom odwiedzającym nasze piękne Kaszuby, nasze miasto i parafię z sanktuariami życzymy opieki Matki Bożej na drogach wiary.

2. W lipcu i sierpniu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.30.
Nie będzie też posługi w konfesjonale od godz. 17.30.
Niedzielna Msza św. w Lizakach przez okres wakacyjny będzie odprawiana o godz. 10.30.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – od przyszłego tygodnia - w dni powszednie Msza święta o godz. 7.30, zaś niedzielne Msze święte o 8.30 oraz 16.30.
Podczas wakacji nie odwiedzamy także chorych z listy stałej; w nagłej sytuacji zawsze można prosić o posługę sakramentalną dla chorych.

3. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę uroczystość św. Piotra i Pawła.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
Kolekta uroczystości będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

8. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca. Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

10. Pragniemy poinformować, że decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny z dniem 20 sierpnia, po 3-letnim posługiwaniu odchodzą z naszej parafii na nowe placówki duszpasterskie ks. Sławomir Serkowski – posłany do Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach oraz ks. Paweł Obuchowski posłany do Parafii ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Dziękujemy naszym kapłanom za gorliwą służbę i życzymy błogosławieństwa Bożego w nowych zadaniach pastoralnych. W ich miejsce zostali wyznaczeni jako wikariusze ks. Mateusz Szulc dotychczas posługujący w parafii NSPJ w Lęborku oraz ks. neoprezbiter Patryk Wyka.

11. Pragniemy przekazać, że uroczystości I Komunii świętej w przyszłym roku odbędą się w naszej parafii w niedzielę, 30 kwietnia 2023, a rocznica I Komunii świętej 14 maja 2023 roku.

12. Organizujemy wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni w niedzielę, 16 października, na musical „Something Rotten, czyli coś się psuje”. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej oraz nasza parafialna Gwiazda Przewodnia.