A A A

1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za liczną obecność i nabożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, a także za dywan kwiatowy na placu św. Jana Pawła II.
Dziękujemy Panu organiście, Panu kościelnemu, Panom szafarzom, służbie liturgicznej, Bractwu Świętego Krzyża, wszystkim niosącym baldachim, feretrony i obrazy oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy służbom: policji, strażakom, straży miejskiej. Podziękowanie dla wszystkich, którzy udekorowali swoje domy i mieszkania oraz miejsca pracy.

2. Trwają uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów oraz mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy X Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

4. W dniach odpustowych od poniedziałku do czwartku Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

5. W poniedziałek – Dzień rodzin osób powołanych i wspierających powołania.
Msza święta o godz. 16.00 o powołania i za powołanych do służby w Kościele oraz za ich rodziny.

6. We wtorek – Dzień małżonków.
Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
Msza św. o 16.00 będzie połączona z modlitwami za zmarłych współmałżonków i zmarłych z naszych rodzin.

7. W środę – Dzień chorych.
Msze święte o 9.00 i 16.00 dla chorych z udzieleniem sakramentu chorych oraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy do salki katechetycznej wszystkich seniorów i osoby starsze, chorych na spotkanie przy kawie i ciastku.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W czwartek – Dzień dzieci i młodzieży.
Msza św. o 16.00 dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych.

9. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

10. Trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię oraz uczestniczymy w procesji eucharystycznej.

11. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy świętej procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz tradycyjne poświęcenie wianków.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

13. W dniu 30 lipca (sobota) z naszego sanktuarium wyruszy na pątniczy szlak 32. Piesza Pielgrzymka grupy kaszubskiej (kościerskiej) Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do nas dołączą piesi pielgrzymi pielgrzymujący wcześniej z Lęborka i Kartuz.  Zachęcamy, aby przyjąć tych pielgrzymów na nocleg. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy do  pielgrzymowania z naszej parafii, szczególnie młodzież. Wszelkie informacje na Facebooku „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa kaszubska” oraz plakacie.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.