A A A

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową Świętej Trójcy.
Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Niedziela Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do spełnienia przykazań kościelnych.
Uroczystość Świętej Trójcy to dzień patronalny wspólnoty Domowników Boga.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za złożone ofiary  składamy serdeczne podziękowanie.
Na godz. 19.00 zapraszamy na koncert ku uwielbieniu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, naszego parafialnego zespołu młodzieżowego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po koncercie krótkie spotkanie w swoich grupach formacyjnych.

2. Jutro przeżywamy odpust św. Antoniego z Padwy. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00 (w kościele św. Barbary) i 18.00.
Sumę odpustową o godz. 11.00 będą celebrować księża neoprezbiterzy; po sumie księża udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
O 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
Biuro parafialne czynne do 11.00.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Zgłębimy obecność Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, ok. 12.00 (po zakończeniu procesji w kościele), następnie o 14.00 i 18.00.
Procesja rozpocznie się w  kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 9.00 i przejdzie ulicami: ks. Zmartwychwstańców, Skłodowskiej, Piechowskiego, 8 Marca, Klasztorną i Ogrodową na plac św. Jana Pawła II.
Ołtarze ustawione będą: przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Norwida 2, Sanktuarium MB Bolesnej oraz na placu św. Jana Pawła II. Przy ołtarzach będzie wygłoszone Słowo Boże i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Serdecznie prosimy wiernych o udekorowanie domów i trasy procesji, zachowanie porządku oraz ducha modlitwy i prawdziwej adoracji Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

6. W oktawie procesja wokół kościoła w połączeniu z wieczorną Mszą świętą o godz. 18.00.

7. Ćwiczenia przed Bożym Ciałem na pl. św. Jana Pawła II w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 – zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów, dzieci młodsze i starsze oraz pierwszokomunijne do niesienia emblematów religijnych.

8. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Będzie to zarazem diecezjalna stacja Światowego Spotkania Rodzin. Zaprośmy swoich najbliższych: krewnych, przyjaciół i znajomych. Bądźmy obecni całymi rodzinami. Cały program jest na plakatach i ulotkach, które można zabrać spod chóru.
Obchód uroczystości rozpoczniemy już w piątek.
Tego dnia młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na wieczorną Mszę świętą; tak zakończymy rok formacji.
Wspólne uwielbienie ze świadectwem ss. Franciszkanek Służebnic Krzyża z Lasek o godz. 19.00.
O 21.00 różaniec na placu św. Jana Pawła II.
O 22.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium.

9. W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Jest to spotkanie rodzin całej diecezji. O godz. 11.15 na placu św. Jana Pawła II, konferencja wprowadzająca w tę uroczystość, a po Mszy świętej koncert ewangelizacyjny.
Nowenna do Królowej Rodzin w sobotę po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z modlitwą małżeństw i rodzin o dar potomstwa.
O godz. 19.00 koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Barbary Pospieszalskiej.

10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy X Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

11. W dniu 30 lipca (sobota) z naszego sanktuarium wyruszy na pątniczy szlak 32. Piesza Pielgrzymka grupy kaszubskiej (kościerskiej) Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do nas dołączą piesi pielgrzymi pielgrzymujący wcześniej z Lęborka i Kartuz.  Zachęcamy, aby przyjąć tych pielgrzymów na nocleg. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy do  pielgrzymowania z naszej parafii, szczególnie młodzież. Wszelkie informacje na Facebooku „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa kaszubska”.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym, a w nim na całej stronie program odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Rycerz Niepokalanej.