A A A

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W środę, 8 czerwca przypada XX rocznica koronacji cudownej Piety, Matki Bożej Bolesnej z sanktuarium u SS. Niepokalanek. Msza święta dziękczynna zostanie tam odprawiona o godz. 18.00 (główne uroczystości odbędą się we wrześniu br.).
W kościele o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

6. Trwa nowenna do świętego Antoniego odprawiana w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

7. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową Świętej Trójcy.
Suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Arkadiusza Okroja.
Na Mszy św. o 14.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Na godz. 19.00 zapraszamy na koncert ku uwielbieniu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, naszego parafialnego zespołu młodzieżowego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po koncercie krótkie spotkanie w swoich grupach formacyjnych.
Niedziela Trójcy Świętej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do spełnienia przykazań kościelnych.
Uroczystość Świętej Trójcy to dzień patronalny wspólnoty Domowników Boga.

9. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, która jest naszą orędowniczką w sprawach małżeńskich i rodzinnych, a także patronką naszego miasta. Uroczystości potrwają od 17 do 23 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne na ulotkach, plakatach, a także w Pielgrzymie, które znajdują się pod chórem. Centralne uroczystości odpustowe, które w tym roku mają rangę diecezjalnych obchodów Światowego Spotkania Rodzin, odbędą się w sobotę 18 czerwca. Zapraszamy wszystkie rodziny naszej diecezji, naszego miasta, naszej parafii do wspólnotowego świętowania. Spotkanie rozpocznie się na placu św. Jana Pawła II konferencją o godz. 11.15, następnie  celebrowana będzie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, a potem koncert ewangelizacyjny.

10. W dniach 6-13 sierpnia organizowana jest Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisy i więcej informacji w biurze parafialnym lub u ks. Patryka. Liczba miejsc ograniczona.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za organizację 348 pielgrzymki do Wejherowa. Dziękujemy wszystkim księżom, funkcyjnym, bractwu krzyżowemu, orkiestrze, firmie „Maja” za transport, wszystkim sołtysom i mieszkańcom naszych wiosek i miasta, którzy wsparli finansowo naszą pielgrzymkę.

12. Rynny wokół kościoła zostały zabezpieczone przed kradzieżą bądź dewastacją jak to miało miejsce jakiś czas temu. Ofiarodawcy i wykonawcom serdecznie dziękujemy.

13. Chcąc przybliżyć piękno i walory zabytkowe naszej świątyni  i sanktuarium oraz wychodząc naprzeciw naszej społeczności lokalnej jak również pielgrzymów i turystów zachęcamy do osobistego zapoznania się z jej historią. Od dzisiaj można ją zwiedzać biorąc do ręki przewodnik, który jest umieszczony – w formie planszy – na bocznych filarach w kościele. Prosimy po zwiedzaniu zostawić planszę na swoim miejscu. Osobie, która podjęła tę inicjatywę, jak i tym, którzy to wykonali serdecznie dziękujemy.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym, a w nim na całej stronie program odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Rycerz Niepokalanej.