A A A

1. W tym tygodniu przeżywamy Dni modlitw o Ducha Świętego. Trwa Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski” (program szczegółowy na plakatach). Z naszego sanktuarium w najbliższy piątek, 3 czerwca będzie przeprowadzona transmisja przez Radio Głos w ramach nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie tego dnia na wspólnotowe czuwanie do naszego kościoła parafialnego, na godzinne spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Będzie to zarazem zakończenie diecezjalnego etapu Synodu o synodalności.

2. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Jutro wraca kościerska pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy procesją przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego, aby ją powitać (ok. godz.19.00);  następnie przejdziemy do naszego kościoła i zakończymy pielgrzymkę nabożeństwem majowym.

4. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.45.

5. We wtorek przypada święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu ks. wikariusz Piotr Warsiński wraz z kolegami kursowymi będzie obchodził XV rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.00 w naszym kościele i sanktuarium.

6. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od godz. 14.30.
W piątek dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Ojca św. i duchowieństwa - oraz o godz. 16.30, a wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę po raz ostatni przed wakacjami odwiedzimy chorych z listy stałej (ks. Paweł wyjątkowo w piątek).
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

10. Od soboty rozpoczynamy nowennę do świętego Antoniego odprawianą w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

10. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
O godz. 12.30 Msza Św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna.
O 13.30 różaniec i formacyjne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
W tym dniu zostanie także przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej z racji Święta Dziękczynienia.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym,a w nim na całej stronie program odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Rycerz Niepokalanej.