A A A

1. W tym tygodniu przeżywamy Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

2. Na każdej Mszy świętej dzisiaj kazanie głosi ks. dr Wiesław Szuca, dyrektor szkoły katolickiej Collegium Marianum w Pelplinie. Dziękujemy za posługę.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.

3. W dzisiejszą niedzielę w Lyonie odbędzie się beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki dzieła Żywego Różańca, który okala cały świat we wspólnej modlitwie. W naszej parafii istnieją 22 róże różańcowe oraz 22 róże rodziców modlących się za dzieci. Dziękujemy wszystkim modlącym się codziennie na różańcu i zachęcamy każdego, aby podjął się tej modlitwy. Jest to tylko dziesiątka różańca dziennie w intencjach Kościoła i świata. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Patrykiem oraz na spotkanie formacyjne, które odbywa się po Mszy świętej o godz. 12.30 w każdą I niedzielę miesiąca.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie: dzieci na godz. 16.30, młodzież i dorosłych na 18.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. W najbliższych dniach przypadają dawne Dni Krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 8.30 odbędziemy procesje na plac św. Jana Pawła II prosząc o odpowiednią pogodę i dobre urodzaje w tym roku.

7. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie wszystkich katechetów, na które serdecznie zapraszamy.

8. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

9. W czwartek wyrusza 348. piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Po Mszy św. o 5.30 (Mszy św. o 6.30 nie będzie) odprowadzimy pielgrzymów przed kościół Zmartwychwstania Pańskiego. Spowiedź dla pielgrzymów podczas wszystkich Mszy św. Tradycyjnie kolekta w środę na Mszy św. o 18.00 i w czwartek o 5.30 przeznaczona będzie na cele pielgrzymki. Za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitwie w drodze. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w niedzielę, 29 maja w kościele oo. Franciszkanów w Wejherowie o godz. 7.00.

10. W czwartek szczególną wdzięczność okazujemy naszym Mamom w dniu ich święta. Otoczmy je modlitwami i dziękujmy za ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

11. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia uroczystości odpustowe odbędą się na Kalwarii Wejherowskiej oraz Wielewskiej.

13. Zapraszamy młodych na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę 04.06.2022 o godz. 7.30. Zgłoszenia najpóźniej do 28 maja. Wszelkie informacje można uzyskać u ks. Pawła.

14. W dniach 6-13 sierpnia organizowana jest Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisy i więcej informacji w biurze parafialnym lub u ks. Patryka. Liczba miejsc ograniczona.

15. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym, a w nim na całej stronie program odpustu Matki Bożej Królowej Rodzin, oraz Rycerz Niepokalanej.