A A A

Drodzy Parafianie, mili Goście naszych sanktuariów, Pielgrzymi!

Radość Zmartwychwstania jest nadzieją udręczonego wojną świata, jego niepokoju i niepewności, skołatanego ludzkiego serca.
Jak powie papież Franciszek: „Także z ruin naszych serc Bóg może zbudować dzieło sztuki, nawet ze zrujnowanych fragmentów naszego człowieczeństwa Bóg przygotowuje nową historię. On zawsze idzie przed nami: w krzyżu cierpienia, spustoszenia i śmierci, ale także w chwale życia, które powstaje z martwych, historii, która się zmienia, nadziei, która się odradza”.
Obecność Zmartwychwstałego Pana to dla nas czas otuchy i nadziei, to czas odradzania  się  wiary w Boga  oraz  w  siłę  dobrej  woli  „nowego” człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój i nadzieję w życiu naszych rodzin. By stały się źródłem umocnienia ducha!

1. Dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 8.00, a następne już wg niedzielnego porządku. O 12.30 Msza św. w intencji III Zakonu św. Franciszka.

2. Jutro, drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
Sąsiednia parafia p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przeżywa swój odpust; suma odpustowa o godz. 12.15.
Kolekta jutrzejsza będzie przeznaczona tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie naszej diecezji.

3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; modlitwy odmawiamy o godz. 15.00 oraz przed wieczorną Mszą świętą.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W piątek (w oktawie Wielkanocy) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Liceum Katolickie Collegium Marianum w Pelplinie zaprasza na dzień otwarty szkoły w sobotę od godz. 10.00 do 13.00. Strona szkoły TUTAJ

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje, zaś z racji święta Miłosierdzia zostanie także przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne.
W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma i naszej parafialnej Gwiazdy Przewodniej oraz Rycerz Niepokalanej.

Podziękowania

W Niedzielę Palmową odbyła się w naszej parafii diecezjalna stacja Dnia Młodzieży. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: kapłanom i osobom życia konsekrowanego, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Władzom Miasta i stałym Dobrodziejom, ks. Łukaszowi z młodzieżą, wszystkim wolontariuszom, Ks. Patrykowi ze służbą liturgiczną i wszystkim zaangażowanym – Bóg zapłać!

Wdzięczność wyrażamy także za dar jałmużny wielkopostnej przyniesiony w skarbonkach. Dziękujemy za mobilizację wielu rodzin i każdego osobiście. Piękny to gest w służbie potrzebującym. Celem w tym roku jest pomoc udręczonej wojną Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim za budujące uczestniczenie w liturgii Triduum Paschalnego, a nade wszystko za przygotowanie się poprzez rekolekcje i sakrament pojednania na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za tak liczny udział w nabożeństwach ostatnich dni. Dziękujemy chórowi z Panem Organistą oraz zaangażowanym w śpiew liturgiczny, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Służbie Liturgicznej Ołtarza z Panem Kościelnym. Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Grobu Pańskiego, troszcząc się o jego piękno, a za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję  ks. Pawłowi i  Pani Joannie. Składamy nasze podziękowania wszystkim, którym jesteśmy to winni.

Składamy wszystkim osobom i instytucjom, które przesłały czy przekazały życzenia świąteczne, nasze podziękowanie. Za każde dobre słowo, pamięć i życzliwość dziękujemy.