1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 14.00 Msza św. w int. Wspólnoty Miłosierdzia Bożego; o 15.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje. Dziękujemy także za ofiary złożone dzisiaj do puszek na cele charytatywne.
Przeżywamy dzisiaj Dzień Dobra zorganizowany przez Caritas. W naszej parafii odbędzie się z tej okazji spotkanie seniorów.

2. Jutro święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o 8.30 procesja na plac św. Jana Pawła II i modlitwy o błogosławieństwo pól oraz dobre urodzaje. Zapraszamy na nie szczególnie rolników i działkowiczów.
Jutro przypada 10. rocznica śmierci śp. ks. bpa Jana Bernarda Szlagi, którego zawierzamy Bożemu Miłosierdziu.

3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
Zapraszamy sołtysów naszej parafii na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.00.

6. W piątek na godz. 18.45 zapraszamy na wspólnotowe Uwielbienie.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, po której spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, a po nim formacyjne spotkanie Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj – w polskiej tradycji, duchowości i kulcie – poświęcony w szczególny sposób czci Matki Bożej.
Abyśmy jak najliczniej modlili się wspólnie jako wspólnota parafialna, będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych w dni powszednie: dzieci o godz. 16.30, młodzież i dorośli po mszy świętej wieczornej. Będziemy dziękować Maryi – Matce Boga i naszej Królowej za otrzymane łaski, prosząc nadal o jej wstawiennictwo.
Nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.

10. Tradycyjnie na naszych wioskach gromadzimy się również w miejscach od lat uświęconych, by całymi rodzinami oddawać cześć Matce Najświętszej.

11. Próby dla uczniów klas IV przed uroczystością rocznicy I Komunii świętej odbędą się w przyszłym tygodniu, w środę (4 maja) o godz. 16.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz 6, a o godz. 18.45 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, szkół wiejskich i Montessori.
Spowiedź dla wszystkich podczas I piątku miesiąca od godz. 14.30.

12. Pierwszą rocznicę I Komunii świętej przeżywać będziemy w  niedzielę 8 maja:
- na Mszy św. o 9.30 uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 6;
- na Mszy św. o 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i szkół wiejskich.

13. Dzieci, które uczestniczyły we wszystkich nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali, zapraszamy z książeczkami potwierdzającymi udział do biura parafialnego po odbiór pamiątek.

14. W dniach 26-30 maja odbędzie się 349 piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
Tradycyjnie na wioskach naszej parafii są zbierane ofiary na tę pielgrzymkę. Za wszelką życzliwość składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji pielgrzymki zapraszamy do biura parafialnego lub do kontaktu z ks. Sławkiem Serkowskim.

15. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym i nasza parafialna Gwiazda Przewodnia oraz Rycerz Niepokalanej.