1. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie witamy ks. Dominika Chmielewskiego, salezjanina. Niech Duch Święty poprowadzi nas przez ten święty czas i pozwoli nam ożywić wiarę, wypełni nadzieją oraz zaowocuje pokojem serca i miłością.
Od poniedziałku do środy:
- Msze święte parafialne o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 16.30;
- Msze święte z nauką rekolekcyjną 8.30 i 18.00, po których w poniedziałek konferencja dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, a w środę dla małżeństw.
Szczegółowy program na parafialnej stronie internetowej oraz facebooku, czyli TUTAJ.
Naszą wdzięczność okażemy rekolekcjoniście ofiarami złożonymi na kolektę w dni powszednie.
Dzisiaj jest też możliwość – pod chórem – nabycia książek autorstwa naszego rekolekcjonisty.
Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, po którym spotkanie formacyjne Żywego Różańca. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła, na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu znanego nam pana Macieja Miecznikowskiego.

5. W piątek utworzymy most modlitewny naszej parafii z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Nasze modlitwy tego dnia, nabożeństwa dróg krzyżowych i piątkowy post ofiarowujmy w intencji powołanych, przygotowujących się do kapłaństwa, oraz o nowe powołania, również z naszej parafii.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 dla młodzieży, 16.30  dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
Ponadto w piątek odprawimy drogę krzyżową nad Jeziorem Kaplicznym. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Barbary. Szczególnie zapraszamy członków wspólnot formacyjnych działających przy naszej parafii oraz młodzież, przygotowującą się do bierzmowania. Tego dnia odbędzie się również ekstremalna droga krzyżowa – Kościerzyna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w Osadzie Burego Misia – Wętfie. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone spoza listy stałej z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Gorzkie Żale o godz. 17.00.

10. Jak co roku w Niedzielę Palmową odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży z całej diecezji. Bardzo prosimy kierowców, by od Mszy św. o 11.00 udostępnić miejsca parkingowe dla autokarów. Obchody Dnia Młodzieży rozpoczną się o 13.30 przy  Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, skąd wyruszy procesja z palmami. Po niej około godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem naszego Biskupa Diecezjalnego na placu św. Jana Pawła II. Około 16.00 koncert ewangelizacyjny zespołu Jastra.

11. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy akcję Skarbonka Miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej. Nasze skarbonki należy przynieść w przyszłą niedzielę i złożyć w specjalnych koszykach przy ołtarzach bocznych i przed ołtarzem głównym po Mszach świętych. Ofiarowane datki przekażemy na rzecz Ukrainy.Ci, którzy pragną brać udział w losowaniu nagród, organizowanych przez Caritas Diecezji, winni napisać na skarbonce swoje imię i nazwisko, klasę, szkołę i parafię z miejscowością.

12. W Pelplinie, w sobotę, 23 kwietnia 2022 r., w godzinach od 10.00 do 15.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego odbędzie się Szkolenie dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego.

13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest nowy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej. Są też świece ozdobne na czas świąteczny.