1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy Ad gentes. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji (klasy ósme szkół podstawowych) po Mszy świętej wieczornej:
- w poniedziałek – grupa ks. Sławka;
- we wtorek – grupa ks. Pawła;
- w środę – grupa ks. Patryka i ks. Łukasza.

4. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15 z Mszą św. dla młodzieży, 16.30 z Mszą świętą dla dzieci oraz o 17.30. Biorąc w nich udział, można uzyskać odpust zupełny.
Wieczorna Msza św. w piątek we wspólnych intencjach.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

8. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 różaniec, po którym spotkanie formacyjne Żywego Różańca. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Gorzkie Żale o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy (6 kwietnia). Rekolekcje poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB. Szczegółowy program na stronie internetowej TUTAJ i FB.

10. Parafialna droga krzyżowa nad Jeziorem Kaplicznym odbędzie się dnia 8 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Barbary.
Tego też dnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa – Kościerzyna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w Osadzie Burego Misia – Wętfie. Zapisy na stronie TUTAJ

11. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone spoza listy stałej z posługą sakramentalną w sobotę, 9 kwietnia. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie w biurze parafialnym.

12. W minionych dniach odbyła się zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Dziękujemy zaangażowanej młodzieży, która pod okiem ks. Łukasza wzięła udział w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli swoim wsparciem, a także sklepom i centrom handlowym za otwarcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

13. Zdjęcia ze Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, która odbyła się w miniony poniedziałek, można odebrać w zakładzie fotograficznym FOTO FLASH Jarosław Ryngwelski przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 9.

14. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej. Są też świece na liturgię Wielkiego Tygodnia oraz świece ozdobne na czas świąteczny.