1. Dzisiaj obchodzimy 102. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny. Uroczystości rozpoczynają się o godz. 12.30 Mszą świętą w naszym kościele, podczas której dziękujemy za wolność i modlimy się w intencji nas i naszych przodków. Następnie na Rynku naszego miasta będziemy kontynuować nasze świętowanie.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które jest także Dniem Życia Konsekrowanego.
Kolekta tego święta jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
Podczas każdej Mszy świętej błogosławimy przyniesione gromnice.
Porządek Mszy św. w środę: 6.30, 7.30, 8.30, 16.30 i 18.00.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W czwartek obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo św. Błażeja po Mszach św. o 8.30 i 18.00.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek,  I piątek oraz I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – a  o 16.30  – wyjątkowo we wspólnych intencjach.
Msza św. wieczorna o godz. 18.00 odbędzie się pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Wiesława Śmigla, biskupa toruńskiego. Po Mszy świętej Uwielbienie z konferencją Księdza Biskupa Toruńskiego. W Roku Rodziny będziemy medytowali nad wartością rodziny w życiu Kościoła.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W sobotę obrzęd błogosławieństwa chleba, soli i wody przez wstawiennictwo św. Agaty na Mszach św. o 8.30 i 18.00.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej modlitwa różańcowa.

7. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po której procesja eucharystyczna. O godz. 13.30 różaniec, a po wspólnym różańcu, odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca w salkach katechetycznych. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby należące do kół różańcowych w naszej parafii. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

8. Msza św. z poświęceniem świec dla rodzin z dziećmi, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, rodzin i przyjaciół.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.