1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji na stolikach pod chórem znajdują się przygotowane przez dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich do wylosowania fragmentu Słowa Bożego, a w domu, w ramach spotkania rodzinnego, czy też osobiście przeczytać ten fragment, rozważyć go i odpowiedzieć sobie: co to Słowo mówi do mnie, do czego zachęca….
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Przed kościołem trwa zbiórka charytatywna na operację ortopedyczną małego Nikodema; za okazane wsparcie z serca dziękujemy.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych II roku formacji (klasy I szkół ponadpodstawowych) po Mszy świętej wieczornej:
- w poniedziałek – grupa ks. Sławka;
- we wtorek – grupa ks. Pawła;
- w środę – grupa ks. Patryka i ks. Łukasza;
- sobotę – grupa ucząca się poza Kościerzyną.

5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 102. rocznicę powrotu Kościerzyny do Ojczyzny. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 12.30 Mszą świętą w naszym kościele, gdzie będziemy dziękować za wolność i modlić się w intencji nas i naszych przodków. Następnie na Rynku naszego miasta będziemy kontynuować nasze świętowanie.

7. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej.