A A A

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo przy żłóbku. Adorację żłóbka w naszym kościele poprowadzą parafialne wspólnoty (Młodzieżowy Zespół Muzyczny, Ruch Światło-Życie, Franciszkański Zakon Świeckich). Rozważania będą przeplatane  śpiewaniem kolęd. Serdecznie zapraszamy!
Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

2. W dniach 18-25 stycznia, obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność Chrześcijan. Włączmy się z troską i modlitwą, aby Kościół nie był podzielony, szukał dróg jedności.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla bierzmowanych I roku formacji (klasy VIII) po Mszy świętej wieczornej:
- w poniedziałek – grupa ks. Sławka;
- we wtorek – grupa ks. Pawła;
- w środę –grupa ks. Patryka;
- w czwartek – grupa ks. Łukasza.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Na zakończenie odwiedzin duszpasterskich, w sobotę o godz. 19.00, spotkajmy się wspólnie na koncercie kolęd z udziałem Magdy Steczkowskiej i jej zespołu muzycznego. Będzie to uroczyste zakończenie pięknego i błogosławionego czasu naszego parafialnego kolędowania.

7. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00  w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem odbędzie się zbiórka charytatywna na operację ortopedyczną małego Nikodema.

8. Ostatni tydzień kolędy parafialnej. Odwiedziny odbywają się według planu, na osobiste zaproszenie parafian. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w biurze parafialnym lub pod numerami telefonów: 736-382-283 oraz 58/686-26-50 (ten telefon tylko w czasie pracy biura parafialnego tj. w dni powszednie od godz. 9.00 – 12.00 oraz we wtorek i piątek od 15.00-17.00), a także przez formularz na stronie sanktuarium.pl.
Tych, którzy z różnych względów nie przyjmą kolędy w domach, zachęcamy, aby w dzień wyznaczonej kolędy przybyli do kościoła na Mszę świętą. Pomodlimy się wspólnie, będzie możliwość zabrania wody święconej we własne naczynia.
Dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a tego pragną, będzie możliwość dodatkowej kolędy w sobotę 22 stycznia.

9. W naszym kościele, od strony kaplicy Matki Bożej można obejrzeć wystawę prac, które brały udział w pororatnim konkursie plastycznym "Szlakiem Roratnich Wędrówek".
Serdecznie dziękujemy zakładowi fotograficznemu Hinc za udostępnienie ram do prac oraz Kościerskiemu Domowi Kultury za wypożyczenie sztalug. Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy rozwijania talentu.

10. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.