1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Dziękujemy także za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
Gościmy dzisiaj braci ze wspólnoty Cenacolo, która pomaga młodym ludziom w walce z uzależnieniami. Bracia po ogłoszeniach dadzą świadectwo.

Dzisiaj również ważne spotkanie dla całej parafii, dla wszystkich, którzy pragną modlić się za Kościół i budować wspólnotę parafialną. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.
Pragnąc dotrzeć do wszystkich na stronie internetowej parafii sanktuarium.pl jest od dzisiaj (wieczorem) dostępna ankieta TUTAJ, która może nam pomoc podzielić się troską o nasz wspólny Dom, kościół parafialny. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy i rozważenia co „Duch mówi do Kościoła”. Można to uczynić osobiście, rodzinnie, wspólnotowo. Szczegóły na stronie internetowej.

2. Listopad to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.
W tym tygodniu Msze św. za zmarłych: w poniedziałek, środę i czwartek o 18.00.

3. Przez cały miesiąc listopad – z racji pandemii – codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia; wszystkich czcicieli zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.30.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 18.30 kolejne spotkanie formacyjne dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na comiesięczne Uwielbienie.
Zapraszamy na kolejne rekolekcje kerygmatyczne (GPS) dla młodzieży I roku formacji do bierzmowania (klasy VIII). W najbliższy weekend (piątek, sobota) spotykają się grupy ks. Łukasza i ks. Patryka. Początek w piątek o godz. 17.30 w salkach katechetycznych.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Po sumie o godz. 10.30 apel modlitewny pod pomnikiem Chrystusa Króla.
Sąsiednia parafia tego dnia przeżywa swój odpust.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej zorganizowana w całej Polsce przez Caritas.