A A A

1. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. W oktawie Dnia Zadusznego, do jutra włącznie o godz. 16.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu będą odprawiane Msze św. wspólne za zmarłych.
Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej oraz w kościele św. Barbary. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.
Msza św. za naszych zmarłych także w piątek o godz. 8.30.

3. Przez cały miesiąc listopad – z racji pandemii - codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

4. Od poniedziałku pan organista rozpocznie roznosić opłatek do naszych domów.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

6. Spotkanie formacyjne Domowników Boga we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

7. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

8. W czwartek przypada Święto Niepodległości. Modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, o zgodę i solidarność w budowaniu lepszego jutra. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin. O 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
O godz. 15.00 wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni.
Także w przyszłą niedzielę gościć będziemy braci ze wspólnoty Cenacolo, która pomaga młodym ludziom w walce z uzależnieniami. Bracia dadzą świadectwo. Po Mszy świętej będzie możliwość osobistego spotkania.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne. Zapraszamy siostry zakonne, szafarzy, radę parafialną, katechetów…; prosimy wszystkich członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, które działają i odbywają formację w naszej parafii o obecność. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.

12. W miesiącu listopadzie odbędą się w naszej parafii rekolekcje kerygmatyczne (GPS) dla młodzieży I roku formacji do bierzmowania (klasy VIII). W najbliższy weekend (piątek, sobota) zapraszamy grupy ks. Sławka i ks. Pawła. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30 w salkach katechetycznych.