A A A

Komunikat Sanepidu!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kościerzynie z uwagi na trwającą 4 falę epidemii SARS-CoV-2 oraz napływające zgłoszenia dotyczące nieprzestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, przypomina o konieczności przestrzegania  obowiązujących norm przepisów prawa. Usilnie prosimy wszystkich obecnych o zakrywanie przy pomocy maseczki, ust i nosa w kościele.
Ponadto – w myśl wytycznych obowiązującego prawa – w kościele może przebywać „przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej niż 75% obłożenia budynku”.
Rozporządzenia rządowe „w związku z wystąpieniem stanu epidemii stanowią nadrzędny cel, jakim jest ograniczenie transmisji wirusa wśród społeczeństwa i tym samym zmniejszenie zachorowań na SARS-CoV-2, a korzyści płynące z wprowadzenia obostrzeń są większe niż czasowe ograniczenia”.

Synod Kościoła Powszechnego

W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się za 2 tygodnie, w niedzielę 14 listopada o godz. 17.00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 31.10.2021

1. Dzisiaj ostatnia niedziela października.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na misje katolickie.

2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. wg porządku niedzielnego, jedynie Msza św. o godz. 14.00 będzie sprawowana w kościele św. Barbary. Po niej wyruszy procesja na naszym cmentarzu.

3. Jutro po południu i we wtorek można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz za modlitwę słowami Ojcze nasz… i Wierzę

4. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30 oraz 18.00.
O 16.00 Msza św. wspólna za zmarłych w kościele św. Barbary.

5. W oktawie Dnia Zadusznego, do poniedziałku (8 listopada) włącznie o godz. 16.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu będą odprawiane Msze św. wspólne za zmarłych.
Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej oraz w kościele św. Barbary. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.

6. Przez cały miesiąc listopad – z racji pandemii - codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
Młodzież działająca przy parafii zaprasza w tych dniach na modlitwę różańcową prowadzoną na cmentarzu o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

7. 1 listopada wzorem lat ubiegłych w sąsiedztwie cmentarza parafialnego w Kościerzynie odbędzie się kwesta na rzecz ratowania grobów oraz zabytkowych nagrobków, znajdujących się na naszym cmentarzu. Jest to akcja Komitetu społecznego na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych kościerzaków: Muzeum Ziemi Kościerskiej, kościerskich samorządowców oraz wielu instytucji zaangażowanych w życie kulturalne naszego miasta.

8. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

9. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

10. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

11. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej.
Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca.

12. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

13. W miesiącu listopadzie odbędą się w naszej parafii rekolekcje kerygmatyczne (GPS) dla młodzieży I roku formacji do bierzmowania (klasy VIII).
Serdecznie zapraszamy:
- w dniach 12-13 listopada grupy ks. Sławka i ks. Pawła,
- w dniach 19-20 listopada grupy ks. Łukasza i ks. Patryka.

14. Ruch Światło-Życie wznawia swoją formację. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich chętnych – dzieci i młodzieży, aby odkrywać Pana Boga we wspólnocie. Pierwsze spotkanie oazowe dla dzieci do 13 roku życia odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11.30 w salkach parafialnych, natomiast dla młodzieży od 14 lat we wtorek, 9 listopada o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy!

15. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy rozprowadzanie świec na czas Bożego Narodzenia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas Polska. Można je nabywać w biurze parafialnym, w zakrystii i u wyznaczonych osób pod chórem. Zachęcamy do współuczestnictwa w tym dziele.