A A A

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa – więc głosimy”. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny – módlmy się, aby Dobra Nowina dotarła na krańce świata oraz by przemieniała nasze serca.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, są one przeznaczone na nasze parafialne inwestycje.
W Lizakach obchodzimy uroczystość św. Judy Tadeusza – patrona tamtejszego kościoła.

2. W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30 (jedynie w środę o 21.00).

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.20.

5. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.

8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na misje katolickie.

9. Zbliża się listopad – przed kościołem, od strony rynku młodzież KSM rozprowadza znicze. Pamiętajmy, że zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na pomoc seniorom naszej parafii.

10. Listopad to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe. Intencje można składać także do specjalnej skrzynki w kaplicy Matki Bożej (za kratami). Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.