1. Kończymy czas misji parafialnych. Dziękujemy ks. Tomaszowi i ks. Piotrowi za służbę misjonarską pośród nas. Niech dobry Bóg przez przyczynę Matki Bożej wynagrodzi im apostolską żarliwość w uświęceniu naszej wspólnoty parafialnej.

2. Dzisiaj Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem    na 17.30 (jedynie w środę o 21.00).

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.20.

5. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza; jest to zarazem dzień modlitw za służbę zdrowia.

6. Domowników Boga zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po wieczornej Mszy świętej.

7. W środę, we wspomnienie św. Jana Kantego przeżywamy dzień modlitw za uczelnie katolickie.
W naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie w tym dniu uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Módlmy się o nowe powołania również z naszej parafii.
O 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla dorosłych kandydatów do bierzmowania.

8. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Msza św. dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów, rodzin i przyjaciół o godz. 15.00.

11. Zbliża się listopad – przed kościołem, od strony rynku młodzież KSM rozprowadza znicze. Pamiętajmy, że zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na pomoc seniorom naszej parafii.

12. Listopad to miesiąc, kiedy to w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe.  Intencje można składać także do specjalnej skrzynki w kaplicy Matki Bożej (za kratami). Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.

13. Została uruchomiona nowa szata strony internetowej. Systematycznie będzie uzupełniana. Zachęcamy do odwiedzenia i korzystania z niej pod stałym adresem: sanktuarium.pl