A A A

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 10.10.2021

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Misje święte. Jest to szczególny czas odnowienia naszej wiary. Wszystkich parafian do przeżycia tego tygodnia i uczestnictwa w misjach serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 18.00.

Zachęcamy do szczególnej adoracji Jezusa w Najświętszej Eucharystii podczas całodniowego wystawienia.

Ponadto:

- w poniedziałek

o 19.00 nauka dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców;

- we wtorek

o 8.30 oraz 18.00 Msza z nauką dla osób chorych, starszych i samotnych z możliwością przyjęcia sakramentu chorych,

o 19.00 nabożeństwo pokutne z okazją spowiedzi świętej;

w tym dniu w godz. 16-18 oraz 19-21 w sali katechetycznej będzie można skorzystać z konsultacji z panią psycholog i porozmawiać o wszelkich trudnościach w małżeństwie, rozwiązywaniu konfliktów z dziećmi, uzależnieniami itp. - zapraszamy na bezpłatne konsultacje;

- w środę

o 8.30 oraz 18.00 Msza z nauką dla małżeństw i z odnowieniem przyrzeczeń,

o 19.00 spotkanie dla zakochanych i kandydatów do małżeństwa;

- w czwartek

o 19.00 spotkanie wspólnot parafialnych;

- w piątek

o 17.30 w kościele św. Barbary Msza św. w ramach Dnia Dziecka Utraconego z procesją i nabożeństwem na cmentarzu,

o 19.00 wieczór uwielbienia;

- w sobotę

o 8.30 Msza z jutrznią za zmarłych,

o 19.00 film „Czyściec”.

W przyszłą niedzielę zakończymy misje uroczystym błogosławieństwem. Po Mszy świętej o godz. 9.30 podejdziemy pod krzyż misyjny z modlitwą o uświęcenie naszej parafii. Szczegóły misji świętych na ulotkach i stronie internetowej parafii. Kolekta w środę i czwartek będzie przeznaczona na rzecz naszych misjonarzy.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspiera ono stypendiami ubogą, zdolną młodzież. Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik stawiany św. Janowi Pawłowi II. Za złożone ofiary – dziękujemy!
  Na Mszy świętej o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

- dzieci od poniedziałku do soboty na godz. 16.30;

- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem    na 17.30.

 1. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w dni powszednie o godz. 15.00.
 2. W środę o 00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej. Podczas procesji poświęcimy odnowioną figurę Matki Bożej, która stoi przed kościołem.
 3. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
 5. Zbliża się listopad – przez dwie kolejne niedziele przed kościołem młodzież KSM rozprowadzać będzie znicze. Pamiętajmy, że zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na pomoc seniorom naszej parafii.
 6. Pod chórem można nabyć prasę katolicką; dostępny jest Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej.