1. Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca. Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.

6. W sobotę odbędzie się XXV Światowy Zjazd Kaszubów - wielkie święto kaszubskiej kultury, tradycji i języka. Przybędą do nas tysiące Kaszubów z różnych zakątków Pomorza, Polski i świata.
Z tej okazji o godz. 11.30 uroczysta Msza święta w kościele Świętej Trójcy pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Pelplińskiej Arkadiusza Okroja. Niech ta Msza święta będzie świadectwem wiary Kaszubów, których zawołaniem są słowa Më trzimómë z Bògã. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.

8. W dniu 30 lipca (wtorek) z naszego sanktuarium wyruszy na pątniczy szlak 34. Piesza Pielgrzymka grupy kaszubskiej (kościerskiej) Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do nas dołączą piesi pielgrzymi z Lęborka i Kartuz.  Zachęcamy, aby przyjąć pielgrzymów na nocleg z poniedziałku na wtorek. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy do pielgrzymowania z naszej parafii, szczególnie młodzież. Wszelkie informacje na Facebooku „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa kaszubska”.

9. W dniach 8-12 lipca nasi ministranci z ks. Pawłem i rodzicami ministrantów jadą na wycieczkę do Wrocławia i okolic. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zachęcamy chętnych (dzieci, młodzież, rodziców) do zgłoszenia się do biura parafialnego lub do ks. Pawła, gdzie udzielone będą szczegóły wyjazdu.

10. Od wielu lat był związany z naszą parafią ks. Piotr Stoltmann. Z woli Ks. Biskupa Diecezjalnego od 20 sierpnia zostanie proboszczem Parafii św. Rocha w Kaliszu Kaszubskim. Dziękujemy za pozostawione w naszej wspólnocie dobro i życzymy błogosławieństwa Bożego w nowych zadaniach pastoralnych przez przyczynę Matki Bożej Królowej Rodzin.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W Pielgrzymie przeczytamy o glampingu, czyli nowym pomyśle na wakacje. W kąciku psychologicznym pojawia się artykuł Umiejętność wypoczywania. Z kart historii wyłania się sylwetka Jana Karskiego, o którym przeczytamy w artykule Widział straszne rzeczy. Wracając do czasu wakacji, w dziale kulinaria dowiemy się Jak wybrać dobry lokal i zjeść smacznie.