1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Dzisiaj obchodzimy 30-lecie działalności Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci na Mszy św. o godz. 14.00.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą,  a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców miasta z rejonu 7 (ulice: Kolejowa, Krótka, Mała Kolejowa, Widokowa, Chłodna, Letnia, Wiosenna, Jesienna, Zimowa, Drogowców, Budowlanych, Bazowa, Inżynierska, Zakładowa, Stalowa, Miedziana, Fabryczna, Przemysłowa, Sobótki, Towarowa, Św. Jana Pawła II, Rolnicza, Transportowców, Plebanka, Chrobrego, Jagiełły, Sobieskiego, Jodłowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Mostowa, Sosnowa, Cisowa, Cedrowa, Gościnna, Radosna, Przyjazna, Osiedle za lasem, Popiełuszki, Wyszyńskiego, Sąsiedzka, ks. Czapiewskiego, Serdeczna).
W środę o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

4. Trwa nowenna do świętego Antoniego odprawiana w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Barbary.

5. W czwartek przeżywamy odpust św. Antoniego z Padwy.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 11.00, 17.00 (w kościele św. Barbary) i 18.00.
Sumę odpustową o godz. 11.00 będą celebrować księża neoprezbiterzy; po sumie księża udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.
O 20.30 Msza św. dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
Biuro parafialne czynne do 11.00.

6. Zapraszamy do wspólnego przeżywania odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin i Patronki naszego miasta. Zaprośmy swoich najbliższych: krewnych, przyjaciół i znajomych. Bądźmy obecni całymi rodzinami. Cały program obchodów jest na plakatach i ulotkach, które można zabrać spod chóru i ołtarzy bocznych a także w nowym numerze Pielgrzyma. Cały odpust poprowadzi z rozważaniami o. dr Franciszek Chodkowski OFM, wiceprowincjał franciszkanów.
Uroczystości odpustowe rozpoczniemy w piątek.
Tego dnia młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na wieczorną Mszę świętą; tak zakończymy rok formacji.
Wspólne uwielbienie ze świadectwem o godz. 19.00.
O 21.00 różaniec na placu św. Jana Pawła II.
O 22.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium.

7. W sobotę Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00 suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Bądźmy obecni razem, rodzinnie!
Nowenna do Królowej Rodzin w sobotę po Mszy św. o 9.00.
Wieczorna Msza św. o 18.00 połączona z modlitwą małżeństw i rodzin o dar potomstwa.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla wszystkich rodzin.
O godz. 12.00 na placu św. Jana Pawła II rozpoczniemy XII Parafialny Festyn Rodzinny.
Msza św. o godz. 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej o godz. 15.00 Msza święta dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie przeczytamy felieton o krzyżu, bowiem dla chrześcijan jest ważne, żebyśmy wiedzieli, co on symbolizuje, jaką siłę nam daje i dlaczego tak często do niego powracamy.
Warto powrócić do pamiętnej wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie sprzed 25 laty, w czym pomoże artykuł Błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego.
Ponadto o czci Chrystusowego Serca pisze o. Paweł w artykule Niewyczerpane źródło miłości.