1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za liczną obecność i nabożne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne wyrazy podziękowania pragniemy przekazać wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości. Dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, a także za dywan kwiatowy. Również dziękujemy za podkreślenie naszej „małej Ojczyzny” przez stroje kaszubskie.
Dziękujemy ss. Niepokalankom i Elżbietankom, Panu organiście, Panu kościelnemu, Panom szafarzom, orkiestrze, służbie liturgicznej, Bractwu Świętego Krzyża, wszystkim niosącym baldachim, feretrony i obrazy oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy służbom: policji, strażakom, straży miejskiej. Podziękowanie dla wszystkich, którzy udekorowali swoje domy i mieszkania oraz miejsca pracy.

2. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna (nie będzie wieczorem), różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.
Dzisiaj pod chórem i na bocznych ołtarzach odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej z okazji Dnia Dziękczynienia; za złożone ofiary z serca dziękujemy.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą,  a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. We wtorek rozpoczniemy nowennę do świętego Antoniego Mszą św. o godz. 17.00, w kościele św. Barbary.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – w ramach peregrynacji - zapraszamy na „nowennę rodzin” mieszkańców wioski Sarnowy.
Zakończyła się peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach Kościerskich i Rotembarku. Dziękujemy wszystkim rodzinom na czele z paniami sołtysami za przyjęcie Matki Bożej pod swój dach.
W środę, na godz. 19.00 zapraszamy katechetów na cykliczne spotkanie do plebanii.
W środę o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

6. W czwartek, 6 czerwca przypada 25. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Ksiądz Biskup Diecezjalny zaprasza diecezjan na uroczystości do Pelplina. O godz. 10.00 na Górze Jana Pawła II program okolicznościowy, a o godz. 11.00 Msza święta w katedrze.

7. Trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię oraz uczestniczymy w procesji eucharystycznej.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek od godz. 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Ojca św. i duchowieństwa – oraz o godz. 16.30, a wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy świętej procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz tradycyjne poświęcenie wianków. W tym dniu, z racji uroczystości, jest nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
Wieczorem, o godz. 17.15 zapraszamy na koncert naszego chóru parafialnego Cecylia, który w tym roku obchodzi 95. rocznicę działalności. Msza święta o godz. 18.00 będzie też okazją do podziękowania za 50. lat pracy naszego Pana Organisty.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 30-lecie działalności Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci na Mszy św. o godz. 14.00.

12. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin, która jest naszą orędowniczką w sprawach małżeńskich i rodzinnych, a także patronką naszego miasta. Uroczystości potrwają od 14 do 20 czerwca. Szczegółowe informacje są dostępne pod chórem na ulotkach, plakatach. Można je zabrać, a plakaty rozwiesić w miejscach ogólnodostępnych. Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w sobotę, 15 czerwca. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny naszego regionu Kaszub, naszego miasta, naszej parafii do wspólnotowego świętowania. W samo południe uroczystą Mszę świętą będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

13. Pragniemy poinformować, że w przyszłym roku uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w naszej parafii, w niedzielę, 18 maja 2025 roku.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Apulii, we Włoszech. Odbędzie się ona w dniach 25 września - 2 października. Program można otrzymać w biurze parafialnym, tam też zapisy, które zakończymy w najbliższym tygodniu. Są jeszcze wolne miejsca.

15. Nasz parafialny, młodzieżowy zespół muzyczny Adonai wydał album, na którym znajdują się utwory nam znane, ale także autorskie, do których słowa i muzykę sami ułożyli. Album w formie pendrive’a można nabywać pod chórem w cenie 20 zł.

16. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy artykuł Ogrody leśne – zdrowe i zgodne z naturą. Wincenty Łaszewski w artykule Trzymać Boga za rękę snuje refleksje o św. Józefie. Z kart historii zostaje wydobyta Święta lobbystkaUrszula Ledóchowska. W Pielgrzymie odnajdziemy garść informacji o współczesnej literaturze kaszubskiej, a także o dobrym jedzeniu w trójmiejskich restauracjach.