1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji po Mszach świętych będzie można uczcić relikwie Świętego, znajdujące się w naszym sanktuarium.
Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę; są one przeznaczone na misje katolickie.
Dzisiaj odbywa się tradycyjne liczenie wiernych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w realizacji tego zadania.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30;
- dorosłych codziennie na godz. 8.00 (modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca) oraz wieczorem na 17.30, jedynie w środy o 21.00.

3. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy o 17.20, a w środę przed wieczorną Mszą świętą.

4. W poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej, w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z wszystkimi zelatorkami i zelatorami Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców za Dzieci. Serdecznie prosimy o przybycie.

5. We wtorek łączymy się w Moście Modlitewnym z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, wypraszając potrzebne łaski dla powołanych do służby w Kościele. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy osobistej i rodzinnej w naszych domach.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie dorosłych kandydatów do bierzmowania.

7. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin, a następnie modlitwy do św. Jana Pawła II i spotkanie wspólnoty modlitewnej.

8. W przyszłą niedzielę, w Lizakach będziemy obchodzić uroczystość św. Judy Tadeusza – patrona tamtejszego kościoła.
W naszym kościele parafialnym o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

9. Zbliża się listopad – przed kościołem, od strony rynku młodzież KSM rozprowadza znicze. Pamiętajmy, że zakup znicza jest „cegiełką” – ofiarą przeznaczoną na pomoc seniorom naszej parafii.

10. Listopad to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i Msze św. zbiorowe. Intencje można składać także do specjalnej skrzynki w kaplicy Matki Bożej (za kratami). Pamiętajmy nade wszystko o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za zmarłych.

11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym.