A A A

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W poniedziałek, we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego Msza św. w intencji pracowników energetyki o godz. 18.00.

4. We wtorek przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę; wszyscy jesteśmy zobowiązani tego dnia uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.

5. Serdecznie pragniemy podziękować za posługę i wszelkie dobro ks. Patrykowi Ważyńskiemu, który opuszcza naszą parafię i rozpocznie pracę duszpasterską w Brusach. Swą wdzięczność wyrazimy we wtorek, na Mszy św. o godz. 14.00.

6. Śpiesząc na pomoc mieszkańcom Słowenii, którzy od kilku dni zmagają się ze skutkami powodzi,  15 sierpnia będziemy przeżywać jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią.
Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym powodzią.

7. Gdańska Fundacja Dobroczynności oraz Kościerski Dom Kultury zapraszają na Festyn Rodzinny "Bukiety dla Panny Zelno". Impreza odbędzie się 15 sierpnia w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie.
W programie konkurs z nagrodami na najpiękniejszy bukiet dla Matki Boskiej Zelnej (organizatorzy zachęcają do stworzenia własnej wiązanki kwiatowo-ziołowej w domu lub w Centrum), a ponadto gry, zabawy i konkursy.

8. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

9. W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.
W sobotę odbędzie się rejonowe spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Z tej okazji Msza św. o godz. 11.00.

10. W przyszłą niedzielę Msza św. o 12.30 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym.