A A A

1. Dzisiaj po Mszy św. o 6.30 wyrusza z naszej parafii XXXIII diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, grupa kaszubska.
Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) będziemy odmawiać różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim gościnnym parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę w minioną sobotę na nocleg. Pielgrzymi podejmują w podziękowaniu modlitwę w Waszej intencji.

Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

3. W sierpniu, miesiącu szczególnie poświęconym Maryi oraz miesiącu ważnych rocznic patriotycznych zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożycia wszelkich napojów alkoholowych. Niech dar abstynencji ofiarowany w intencji Ojczyzny pogłębi w Narodzie wzajemne zrozumienie i solidarność w dobru i prawdzie.

4. We wtorek po południu oraz w środę przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nabożne nawiedzenie kościoła oraz modlitwę słowami: Ojcze nasz… i Wierzę
Pierwszy sierpnia jest dniem modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w 79 rocznicę jego wybuchu.

5. Środa jest dniem poświęconym NMP Anielskiej. Tego dnia uroczystości odpustowe przeżywamy w kościele przy klasztorze SS. Niepokalanek. Na sumę odpustową w tamtejszym kościele o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

6. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek o godz. 19.00 koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży na zakończenie turnusu „Instytutu Suzuki”.

8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godziny 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o godz. 15.15 – w int. Kościoła, Papieża i duchowieństwa – oraz 16.30, a wieczorna Msza święta we wspólnych intencjach.

9. W sobotę wspominamy NMP Śnieżną i na podstawie przywileju Bazyliki NMP Większej w Rzymie można uzyskać w naszym sanktuarium odpust zupełny.
W sobotę nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30 wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca.
Zapraszamy na letni koncert STÜBAphilharmonie & DoZa Chór w najbliższą sobotę o 19.00 w kościele parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Po Mszy świętej o godz. 8.00 wyruszy z Kościerzyny VIII rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.
W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec.

11. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym.