1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent. Wykorzystajmy ten czas na dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.
Na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Kończy się listopad, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
W tym tygodniu Msze za zmarłych w poniedziałek o 18.00 i w środę o godz. 8.30.

3. Od jutra zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty o godz. 6.15 – wszyscy przychodzimy z lampionami.
W czasie adwentu, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.
O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie naszych katechetów.

6. W najbliższy piątek i sobotę zostanie przeprowadzona zbiórka żywności „Tak, Pomagam” w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Odbędzie się ona w wybranych kościerskich centrach handlowych (Biedronka, Społem, PoloMarket). Liczymy na zrozumienie i wsparcie tej szczytnej inicjatywy.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 14.30.
W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowe Msze św. o 15.15 – w int. Kościoła, papieża i duchowieństwa – i 16.30; wieczorna Msza św. we wspólnych intencjach.

8. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych z listy stałej. Już dziś informujemy, że w sobotę, 17 grudnia odwiedzimy chorych i osoby starsze dodatkowo zgłoszone z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy zainteresowanych o zapisywanie w biurze parafialnym.
Wieczorna Msza św. w sobotę w intencji Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas modlitwy, medytacji i refleksji – czas odnowienia misji świętych. Zapowiedź jest na plakacie, a program na stronie internetowej i facebooku parafii. Zaplanujmy osobiście i rodzinnie ten czas na odnowienie naszego życia z Panem Bogiem. Zaproszenie przekażcie też innym. To kolejna okazja, aby stać się apostołem dobra.

10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Barbary.
Z tej okazji o godz. 16.30 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona suma odpustowa.
Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna. O 13.30 różaniec, a następnie spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.
O godz. 15.30 Msza święta z poświęceniem medalików dla rodzin z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii świętej.
W tym dniu odbędzie się do puszek zbiórka dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej. Są także dostępne świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stół świąteczny. W tygodniu można nabywać świece w biurze parafialnym oraz w kościele, po zakończonej liturgii przy balaskach.