1. Dzisiaj o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, następnie procesja eucharystyczna, spotkanie Bractwa Świętego Krzyża. O 13.30 modlitwa różańcowa i spotkanie Żywego Różańca w salce katechetycznej.

2. W oktawie Dnia Zadusznego, do najbliższego wtorku włącznie, o godz. 16.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu będą odprawiane Msze św. wspólne za zmarłych.
Listopad, to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Biuro parafialne przyjmuje na wypominki i wspomniane Msze św. zbiorowe. Intencje modlitewne można składać także w kaplicy Matki Bożej. Pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie i ofiarowaniu Mszy św. za naszych zmarłych.

3. W oktawie dnia zadusznego, codziennie jeden raz, za pobożne nawiedzenie cmentarza i jakąkolwiek modlitwę, choćby w myśli, za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
Młodzież działająca przy parafii zaprasza w tych dniach na modlitwę różańcową prowadzoną na cmentarzu o godz. 19.00.

4. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

5. Od poniedziałku pan organista rozpocznie roznosić opłatek do naszych domów.

6. Zapraszamy wszystkich seniorów w środę, o godz. 17.00 (salka katechetyczna) na spotkanie z naszą policją, która wyczuli nas na mechanizmy, jakie nie pozwolą nam dać się oszukać czy zmanipulować w kontaktach w realu czy cyberprzestrzeni.
W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek po wieczornej Mszy świętej, o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym przyjmą I Komunię świętą.

8. W piątek przypada Święto Niepodległości. Modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, o zgodę i solidarność w budowaniu lepszego jutra.
W naszym mieście odbędzie się kolejny, już XV Rajd Niepodległości. Zachęcamy do udziału całe rodziny.
Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego.
Biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.30 nowenna do Królowej Rodzin.
O godz. 11.00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.
Najbliższa niedziela w Kościele w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony będzie sytuacji w Ukrainie, dlatego na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbędzie się zbiórka do puszek, które będą umieszczone pod chórem i na bocznych ołtarzach.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje.
O godz. 20.30 Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci; o 21.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.

11. Zachęcamy wszystkich chłopców (również tych, którzy jeszcze nie przyjęli Pierwszej Komunii Świętej, a także kandydatów do bierzmowania) do zapisania się na ministrantów. Zapisy odbywają się po każdej Mszy świętej niedzielnej w zakrystii. Zaproszenie kierujemy także do Panów, którzy chcą służyć przy ołtarzu. Powstaje wspólnota starszych ministrantów, w skład której wchodzą ojcowie, mężowie, a także kawalerzy. Na dzień dzisiejszy wspólnota składa się z 4 mężczyzn, którzy służą na niedzielnej Mszy świętej o godz. 14.00. Spotkanie odbędzie się we wtorek, o godz. 19.00 w salkach katechetycznych. Zachęcamy do służenia przy Ołtarzu Pana!

12. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest Pielgrzym, Rycerz Niepokalanej oraz ostatnie kalendarze na 2023 rok z naszego diecezjalnego Wydawnictwa Bernardinum.