1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna i modlitwa różańcowa.

2. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie po wieczornej Mszy św. (z wyjątkiem środy) odmawiamy różaniec łącząc się w ten sposób duchowo z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do stóp Królowej Polski.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy gościnnie przyjęli pątników z Kartuz i Lęborka pod swój dach, udzielając im noclegu i dzieląc się posiłkiem. Jesteście obdarowani Bożym błogosławieństwem oraz modlitwą i wdzięcznością pielgrzymów.

3. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą.

4. W poniedziałek wspominamy NMP Śnieżną i na podstawie przywileju Bazyliki NMP Większej w Rzymie można uzyskać w naszym sanktuarium odpust zupełny.

5. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Tego dnia, o godz. 7.30 wyruszy z Kościerzyny IX rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę przeżywamy święto św. Wawrzyńca, patrona naszej diecezji.
Nowenna do Królowej Rodzin po Mszy świętej o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę, w dzień św. Klary Msza św. o 8.00 w intencji III Zakonu św. Franciszka.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego; nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w salce katechetycznej.

9. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: dostępny jest najnowszy numer Pielgrzyma oraz Rycerz Niepokalanej, a także Modlitewnik ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Pielgrzymie polecamy artykuł Pielgrzymka i pielgrzymowanie. Warto przeczytać wywiad z włoskim ks. Fabio Rosinim Jak człowiekowi uzdrawia się serce. Ponadto o tym, co warto wiedzieć o udarze oraz w kąciku psychologicznym o lękach i złościach. Zapraszamy do lektury!