1. Zakończyliśmy obchody naszego dorocznego odpustu sanktuaryjnego Matki Bożej Królowej Rodzin. Składamy podziękowanie o. Franciszkowi Chodkowskiemu, franciszkaninowi za poprowadzenie nas poprzez medytacje biblijne. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za udział w nabożeństwach tych dni. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wieloraką pomoc w przygotowaniu i jego przebiegu, za bezinteresowne dary na rzecz innych. Jesteśmy wdzięczni władzom Miasta oraz wielu osobom i instytucjom, sponsorom, naszym sołtysom, kołom gospodyń wiejskich, pracownikom parafii i licznym wolontariuszom. Ślemy podziękowanie uczniom wraz z nauczycielami naszego „Ekonomika”. Dziękujmy za każdy odruch serca i wszelką życzliwość. Niech Matka Boża Kościerska wszystkim pomnoży łask.

2. Parafianom na czas urlopów i wypoczynku życzymy odnowy duchowej, a dzieciom i młodzieży radosnych i twórczych wakacji. Wszystkim gościom i turystom odwiedzającym nasze piękne Kaszuby, nasze miasto i parafię z sanktuariami, życzymy opieki Matki Bożej na drogach wiary.

3. W lipcu i sierpniu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.30.
Nie będzie też posługi w konfesjonale od godz. 17.30.
Niedzielna Msza św. w Lizakach przez okres wakacyjny będzie odprawiana o godz. 10.30.
W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – od dzisiaj - w dni powszednie Msza święta o godz. 7.30, zaś niedzielna Msza święta o 8.30.
Podczas wakacji nie odwiedzamy także chorych z listy stałej; w nagłej sytuacji zawsze można prosić o posługę sakramentalną dla chorych.

4. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
Na wszystkich Mszach świętych Słowo Boże głosi o. Taras, neoprezbiter z Towarzystwa Ducha Świętego z Ukrainy. Ojciec na Ukrainie zakłada dom, w którym  będzie pomagać duchowo i psychicznie poszkodowanym przez wojnę. Zachęcamy do wsparcia jego posługi po Mszach świętych.

5. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o godz. 8.00, Koronkę do Miłosierdzia Bożego 20 minut przed wieczorną Mszą świętą, a na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miesiącu czerwcu litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 21.00 nabożeństwo różańcowe.

7. W czwartek uroczystość św. Piotra i Pawła.
Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
Kolekta uroczystości będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.

8. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nowenna do Królowej Rodzin wraz z nabożeństwem I soboty miesiąca. Wieczorna Msza św. w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po niej procesja eucharystyczna, różaniec i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w salce katechetycznej.

10. W dniu 30 lipca (niedziela) z naszego sanktuarium wyruszy na pątniczy szlak 33. Piesza Pielgrzymka grupy kaszubskiej (kościerskiej) Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do nas dołączą piesi pielgrzymi z Lęborka i Kartuz.  Zachęcamy, aby przyjąć tych pielgrzymów na nocleg z soboty na niedzielę. Zapisy w biurze parafialnym. Zapraszamy do pielgrzymowania z naszej parafii, szczególnie młodzież. Wszelkie informacje na Facebooku „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa kaszubska”.

11. Pragniemy poinformować, że decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny z dniem 20 sierpnia, po 3-letnim posługiwaniu odchodzi z naszej parafii, ks. Patryk Ważyński, który został posłany do parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Dziękujemy za radosną i gorliwą służbę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego w nowych zadaniach pastoralnych. Podziękujemy ks. Patrykowi 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 14.00. W jego miejsce został wyznaczony jako nowy wikariusz, ks. neoprezbiter Paweł Wiecki.

12. W miniony piątek zakończył w naszej parafii roczną praktykę pastoralną (1.X.2022-23.VI.2023) alumn IV roku Adam Steiner. Dziękujemy mu za posługę pośród naszej wspólnoty parafialnej i życzymy, przez przyczynę Matki Bożej, wytrwałości w dążeniu do kapłaństwa Chrystusowego.

13. Pragniemy przekazać, że uroczystości I Komunii świętej w przyszłym roku odbędą się w naszej parafii w niedzielę, 05 maja 2024: godz. 9.00 – szkoła nr 6 i wioski, godz. 11.00 szkoła nr 1 i 3, a rocznica I Komunii świętej 28 kwietnia 2024 roku: godz. 9.30 szkoły nr 1 i 3, a o godz. 11.00 szkoła nr 6 i wioski.

14. Pragniemy rozszerzać kult Matki Bożej Królowej Rodzin również przez znak obrazu, różańca i inne dewocjonalia, które można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Zachęcamy, aby obecnością Matki Bożej z naszych sanktuariów dzielić się ze wszystkimi, których spotykamy na drogach naszego życia, pracy, nauki oraz rozpoczynającego się wypoczynku.

15. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: jest dostępny Pielgrzym oraz Rycerz Niepokalanej.