Sycylia
PIELGRZYMKA NA SYCYLIĘ w dniach 22.09–01.10.2023

Grób Ojca Dolindo, katedra św. Agaty i Etna to tylko kilka miejsc, które uda się zobaczyć. Zapraszamy do zapoznania z programem. Zapisy i informacje w biurze parafialnym do świąt Wielkanocnych. OPIEKA DUCHOWA KS. PROBOSZCZ ANTONI BĄCZKOWSKI.

Dzień I

piątek

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o 11:00. Wylot do Neapolu o 13:35 i przylot na miejsce o 16:10. Następnie przejazd do centrum i krótki, powitalny spacer. Msza św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II

23.09.2023

sobota

Śniadanie. Zwiedzanie Neapolu. Wizyta w kościele San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourds z grobem Ojca Dolindo. Msza św. Przejście po historycznym centrum Neapolu, m.in. wizyta w Katedrze, gdzie od lat powtarza się cud krwi św. Januarego, Piazza Plebiscito. Czas wolny. Zakwaterowanie na promie około 17:00 i przeprawa nocna do Palermo. Obiadokolacja na pokładzie statku. Nocleg.

Dzień III

24.09.2023

niedziela

Przypłynięcie około godziny 7:30 na Sycylię do Palermo. Przejazd do Katanii. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta słynącego z charakterystycznej architektury domów i kościołów, którego budulcem jest kamień wulkaniczny ozdobiony kontrastującymi, białymi dekoracjami. Nawiedzenie Katedry św. Agaty i Msza św. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień IV

poniedziałek

Śniadanie. Przejazd na Etnę - najwyższego i największego czynnego wulkanu w Europie*. Przejazd do Taorminy, miasta słynącego ze starożytnego teatru greckiego i pięknej panoramy na Etnę i Morze Jońskie. Msza św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień V

wtorek

Śniadanie. Przejazd do Syrakuz z zachowanymi elementami architektury starożytnej Grecji. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza św. w sanktuarium św. Łucji i nawiedzenie Katakumb św. Jana. Następnie przejazd do Augusta, miejscowości na półwyspie z urokliwym krajobrazem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VI

środa

Śniadanie. Msza św. Całodniowy wypoczynek na piaszczystej plaży nad Morzem Jońskim.
Fakultatywnie: Przeprawa promowa na Maltę i całodniowy pobyt w Valletcie, stolicy Malty.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VII

czwartek

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Modica, pięknego barokowego miasteczka, słynącego z wyrobu czekolady. Msza św. Następnie przejazd do niezwykłej Doliny Świątyń w Agrigento z V w p.n.e. To najbardziej fascynujące ruiny greckie na Sycylii i jedyne w swoim rodzaju zjawisko poza Grecją. Wizyta Noto, które jest nazywane perłą baroku. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VIII

piątek

Śniadanie. Przejazd do urokliwego miasta Trapani. Msza św. w Santuario di Maria Santissima Annunziata. Spacer nadmorskimi, uliczkami miasta. Czas wolny. Wizyta w Monreale, gdzie znajduje się imponujących rozmiarów katedra wpisana na listę UNESCO. Następnie przejazd do Palermo. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień IX

30.09.2023

sobota

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie urokliwej stolicy wyspy Palermo z charakterystyczną architekturą m.in. katedrą, którą budowano stulecia. Spacer po historycznym centrum miasta z unikatowymi zabytkami. Msza św. Zakwaterowanie na promie ok. 18:00. Nocna przeprawa do Neapolu. Obiadokolacja na pokładzie statku.

Dzień X

01.10.2023

niedziela

Śniadanie. Przypłynięcie około godziny 8:30 do Neapolu. Przejazd do Mugnano del Cardinale, gdzie znajduje się sanktuarium św. Filomeny. Msza św. Czas wolny. Spacer po historycznym centrum miasta. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 19:50. Wylot do Polski o 21:50. Lądowanie na gdańskim lotnisku o godz. 0:25 + 1

Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1050 EURO OD OSOBY + BILET LOTNICZY OKOŁO 1500 ZŁ

ŚWIADCZENIA:

• Przelot samolotem na trasie Gdańsk–Neapol- Gdańsk liniami Ryanair + mały bagaż

( 40cmx20cmx25cm) + bagaż rejestrowany 20kg

• Przejazdy autokarem turystycznym zgodnie z programem,
  • Noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką,
  • Przeprawy promowe Neapol-Palermo-Neapol w kabinach 4 osobowych wewnętrznych

( na promie śniadania kontynentalne i kolacje)

• Śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
  • Opieka pilota,
  • Miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
  • Ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna.

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną          kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 EUR, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

CENA NIE ZAWIERA:

• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • Napojów do obiadokolacji,
  • Wydatków osobistych,
  • Indywidualnego nagłośnienia,
  • Obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

UWAGI:

• Każdego dnia Msza św. ustalona z Opiekunem Duchowym i po potwierdzeniu przez dany kościół/sanktuarium,
  • Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
  • Należy zwrócić uwagę na obowiązujące procedury obostrzeń związanych z pandemią w tym na ewentualne dodatkowe testy na Covid,
  • *Zależne od warunków atmosferycznych.