A A A

Kurs Lektorski
W naszej parafii od 28 września do 22 października odbywał się kurs lektorski dla rejonu kościerskiego, który poprowadził nasz ksiądz wikariusz Patryk Ważyński Składał się on z 3 zjazdów. Na kurs zapisało się 15 ministrantów z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Skarszewach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piecach, Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i świętego Jana Chrzciciela w Bytowie, Wszystkich Świętych w Wysinie, Świętej Trójcy w Sulęczynie, Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie i naszej parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Oprócz informacji na temat posługi lektora, roku liturgicznego, tomów lekcjonarza czy kolorów w liturgii mieli spotkanie z panią polonistką Małgorzatą Młyńską, która uczyła ich poprawnego czytania i stawiania dobrze akcentów. Promocja na lektora odbyła się 22 października. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Dziekan dekanatu kościerskiego Jan Ostrowski. Na Mszy świętej odbyła się również promocja na ceremoniarza naszego lektora Michała. Nowym lektorem stał się również nasz ministrant Aleksander. Gratulujemy wszystkim nowym lektorom i ceremoniarzowi i życzymy radości, a także satysfakcji z posługi przy Ołtarzu Chrystusa.


Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski
Kurs Lektorski