Wspólnota
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnot działających w naszej parafii! Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania formacyjne:
- we wtorek, po wieczornej Mszy św. Chór Parafialny św. Cecylii;
- w czwartek o godz. 19.00 młodzież do zespołu muzyczno-wokalnego,
- w piątek o godz. 18.30 młodzież do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
- w sobotę, za 2 tygodnie, tj. 17 września o godz. 11.00 dzieci na próbę scholi „Arka”.
Zachęcamy do udziału w formacji nowe osoby. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Tak wspólnie budujemy Kościół, który jest naszym domem.
Trwają zapisy do wspólnoty ministrantów. Serdecznie zapraszamy chętnych chłopców do zapisywania się w zakrystii po każdej Mszy Świętej u ks. Patryka Ważyńskiego. W tym miejscu dziękujemy rodzicom oraz bliskim za wszelkie słowa zachęty i pomoc.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczyna się kolejny rok formacji w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania! W tym tygodniu po wieczornej Mszy świętej, w kościele spotkania II roku formacyjnego, czyli I klasy szkół ponadpodstawowych, w następującym porządku:
- poniedziałek - grupa ks. neoprezbitera Patryka Wyki (wcześniej gr. ks. Sławka),
- wtorek - grupa ks. Piotra Warsińskiego (wcześniej gr. ks. Pawła),
- środa - grupa ks. Łukasza Delewskiego i ks. Patryka Ważyńskiego,
- w sobotę spotkanie tych, którzy uczą się poza Kościerzyną, są w internatach, bursach itp. i nie mogą w tygodniu uczestniczyć w formacji.

Natomiast tych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, czyli uczniów klas VIII (I rok formacji) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18.00, w kościele. Rodziców uczniów klas VIII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w kościele, w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej wieczornej.