SWP22

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest obchodzona w Kościele katolickim 15 sierpnia. W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy  - porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę. Na każdej Mszy pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty.

15 sierpnia to także Dzień Wojska Polskiego obchodzony w rocznicę Cudu nad Wisłą. Z tej okazji na placu przy pomniku Józefa Wybickiego odbędzie się Piknik Wojskowy. Rozpocznie się o godz. 14.00. W programie przewidziano wiele atrakcji:
- koncert młodzieży kościerskiej oraz orkiestry wojskowej (godz. 14.50),
- projekcje filmów "Karbala" (godz. 16.00, na telebimie) i "Bitwa światów" (godz. 18.00, w kinie Remus) z udziałem reżysera Mirosława Borka,
- pokazy sprzętu wojskowego,
- tradycyjna grochówka.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP święcimy bukiety przygotowane z roślin, ziół i zbóż. Bukiety przygotowane do poświęcenia po Mszy św. można zgłosić do konkursu "Bukiety dla Panny Zelno" organizowanego przez Kościerski Dom Kultury oraz Gdańską Fundację Dobroczynności. W ramach pikniku, o godz. 15.45 ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród.

BDPZ2022