Synod - etap de...
12 grudnia w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie odbyło się synodalne spotkanie dekanatu kościerskiego, w którym wzięły udział przedstawiciele wszystkich parafii dekanatu (osoby świeckie wraz ze swoimi proboszczami). Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą przed Najświętszym Sakramentem o jak najlepsze wykorzystanie tego czasu, prosiliśmy także Ducha Świętego, aby nasze serca były otwarte na Jego głos. Podczas wspólnej modlitwy medytowaliśmy także fragment Ewangelii wg św. Łukasza mówiący o uczniach zmierzających do Emaus, wspólnie wyznaliśmy naszą wiarę przy zapalonych od Paschału świecach, a na koniec zawierzyliśmy czas spotkania synodalnego Matce Bożej, Królowej Rodzin. Podczas drugiej części naszego spotkania wspólnie podsumowaliśmy pracę wykonaną na etapie parafialnym i jeszcze raz odpowiedzieliśmy na pytania synodalne, co stało się podstawą do wyciągnięcia konkretnych wniosków i podsumowania pracy na etapie dekanalnym w dekanacie kościerskim.