Od ponad 20 lat w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie jest organizowany w maju Konkurs Poezji Maryjnej, mający za cel rozpowszechnianie czci Matki Najświętszej.

Konkurs ma zasięg ogólnodiecezjalny i odbywa się w kategorii autorów wierszy i recytatorów w grupach wiekowych: dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Spośród nadesłanych wierszy komisja konkursowa wyłania laureatów, którzy zapraszani są na diecezjalny finał do Kościerzyny. Podczas finału odbywają się przesłuchania recytatorów oraz zwycięzców konkursu na etapie szkolnym i parafialnym. Owocem konkursu są cztery "Antologie Poezji Maryjnej" wydane przez parafię. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna objął patronatem to wydarzenie, które po raz kolejny zagości w życiu kulturalnym naszego sanktuarium. Szczegóły znajdują się na plakacie i w załącznikach. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Regulamin dla autorów

Regulamin dla recytatorów